13.09.2012 r. SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

13.09.2012 r.

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM
   13.09.2012 r. dniu nauczyciele gr. V we współpracy z rodzicami zorganizowali ciekawe spotkanie z pszczelarzem- Panem Piotrem Pisiem Dziadkiem Małgosi, który opowiadał dzieciom o niezwykle interesującym życiu, bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Prezentując przyniesione do przedszkola różne narzędzia, niezbędne w pracy pszczelarza, uczył dzieci ich nazw, demonstrując, jak się je używa i do czego one służą. Wyjaśniał dzieciom, dlaczego pszczoła to pożyteczny owad. Pokazywał opisując wraz z nimi ilustracje w przyniesionych książkach. Zajęcia te były bardzo cenne, bo dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula, dowiedziały się o tym, że życie w ulu jest wyjątkowo zorganizowane oraz o tym, że każdy mieszkaniec ma w nim przypisane role. Przyczyniły się do wzbogacenia: zainteresowań dzieci i ich słownictwa. Były ciekawym sposobem na realizację treści o charakterze przyrodniczym i ekologicznym. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści doświadczonego Przyjaciela Przyrody, a na koniec ku swojej radości zasmakowały różnych gatunków miodu, ucząc się rozróżniać je nie tylko po kolorze, ale i smaku. W tym też dniu w przedszkolu powstał nowy kącik zainteresowań dzieci, w którym zgromadzono różnorodne eksponaty przyniesione przez dyrektora przedszkola z Pasieki "Basia" w Rzezawie. Dzieci przez kilka tygodni mogły je oglądać i dotykać, zaglądając tam m. in. do wnętrza ulika weselnego. W kąciku znajdowała się rzeźbiona w drewnie figura świętego Ambrożego, który jest patronem wszystkich pszczelarzy. Nie zabrakło tam też nowych plansz dydaktycznych, które na koniec roku wzbogaciły zaplecze dydaktyczne naszego przedszkola. Można na nich było znaleźć wiele ciekawych informacji ładnie zilustrowanych na temat tego: Skąd się bierze miód? Po wypowiedziach dzieci słyszanych w korytarzu możemy wnioskować, że kącik ten rozbudził ich ciekawość.
 GifGifGif
Bardzo dziękujemy Pani Adamczyk za pomoc w organizacji tego spotkania.