NOWE PRACE NA KONKURSY PLASTYCZNE w tym Z J. ANGIELSKIEGO

1. Praca Mikołaja przygotowywana na konkurs do MDK w Bochni: "Zaczarowane miasto"- podpowiadamy technikę i sposób wykonania:-). Do jej wykonania użyliśmy: cienkiego pędzelka o któtkim włosiu (obcięłam nożyczkami- dziecko ma możliwość dokładniej i staranniej malować drobniejsze elementy rysunku). Farby akwarelki mieszaliśmy by uzyskać odpowiedni odcień- dodawaliśmy dużo koloru białego i troszkę żółtego- uważaliśmy, że tak jest lepiej. Niezbędnym narzędziem była gąbka pocięta na małe kawałeczki oraz pigmenty i odlana farba- Śnieżka koloru białego. Za jej pomocą możliwe było stemplowanie gąbką- ważne by nie rozcierać koloru- tak uważałam ale może specjaliści mają na ten temat własne zdanie. Efekt pracy nas zadowolił. Mikołaj pracował w ogromnym skupieniu, przez długi czas- nie każde dziecko w wieku przedszkolnym będzie potrafiło pracować tak wytrwale nad jedną pracą, dbając przy tym by nie rozlać wody, nie pochlapać farbką elementów pracy itp.- Rodzice napewno wiedzą o czym myślę:-). Przyklejone obrazki (kolorowy wydruk) dopełnione zostały tak by zlały się z pozostałym obrazem- ta technika plastyczna to element kolażu. Mama Mikołaja nie kryła wzruszenia widząc efekt pracy syna. Życzę tego samego wszystkim Mamom i Tatom też.  Nie musi to być plastyka, ale ta tak bliska jest dzieciom, a nam zdradza ich wewnętrzny świat i dużo o dziecku "mówi".

2. Prace Małgosi A. z gr. V i Kubusia z gr. V na konkurs ogólnopolski, do którego zgłosiła nasze przedszkole Pani Jadzia z języka angielskiego.

3. Prace dzieci z grup: I- V zgłoszone na konkurs międzynarodowy (zeskanowano je i przesłano zgodnie z regulaminem). Tytuł konkursu: "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj!".

Życzymy wszystkim dzieciom sukcesów i czekamy na ogłoszenie laureatów.