Kontrast
Kontakt
Miejskie Przedszkole nr 1 w Bochni
Strona głowna  /  Polecamy
Polecamy

http://www.dzieci.mos.gov.pl/

 

LITERATURA, KTÓRĄ POLECAMY

RODZICOM DZIECI PIERWSZY RAZ ZAPISANYCH

DO PRZEDSZKOLA:

 BĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM

Wydawnictwo Centrum Edukacyjne BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Autor Regina Dąbrowska

ISBN 83-61246-12-1

Ilość stron 28

Oprawa miękka

Format 210x210mm

• Na co powinni przygotować się rodzice w pierwszych dniach przebywania ich dzieci w przedszkolu?

• W jaki sposób pomóc nauczycielom, którzy obejmą opiekę nad nowym przedszkolakiem?

• Jak przygotować malucha, by traktował ten przełom jako wspaniałą zabawę?

 

      "Posłanie dziecka do przedszkola to nie tylko stresujący okres dla dziecka, ale również dla samych rodziców i opiekunów. Rodzice powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w pierwszych dniach dziecko może czuć się zagubione, przejawiać wyraźną niechęć w stosunku do zmian jakich doświadcza w przedszkolu. Wszystko wokół może mu się wydawać dziwne, a nawet straszne. Należy przewidzieć, że dziecko będzie chciało wiedzieć kiedy rodzice wrócą, dlatego przed pożegnaniem się trzeba powiedzieć dziecku „teraz będziesz się bawił, potem zjesz śniadanko i obiad, znów się pobawisz, a potem mama przyjdzie po ciebie”. 

  Żeby proces adaptacji przebiegał sprawnie, rodzice wraz z pracownikami przedszkola powinni ze sobą ściśle współpracować. Doskonałym narzędziem ukazującym dziecku magiczny świat przedszkola jest książeczka BĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM stanowiąca doskonałą pomoc dydaktyczną dla rodziców oraz opiekunów. Będę przedszkolakiem to książka stanowiąca pomoc dydaktyczną dla rodziców wprowadzających swoje dzieci w nieznany świat przedszkola. Książka w przystępny i obrazowy sposób przedstawia typowe sytuacje, które dziecko napotka w każdej placówce. Poprzez barwne ilustracje skorelowane z tekstami dostosowanymi do wieku odbiorcy opowiada o przedszkolu, jako miejscu przyjaznym dziecku, w którym spotka życzliwych przyjaciół i opiekunów, gdzie wraz z innymi dziećmi odnajdzie miejsce ciekawych i beztroskich zabaw. Ta unikalna pozycja pozwala w obrazowy sposób przedstawić małemu dziecku wszystko to, co czeka na niego za drzwiami prowadzącymi do tajemniczego ogrodu samodzielności".

Źródło:

http://www.blizejedukacji.pl/swiadomy-wybor-bede-przedszkolakiem-p-14224.html?utm_source=FreshMail&utm_medium=email&utm_campaign=fm_czerwiec

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25