Pomoc psych.-ped.

POMOC PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNA 2023/2024 HARMONOGRAM PRACY SPECJALISTÓW- Otwórz link

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana rodzicom dzieci i nauczycielom polega na wspieraniu rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych w celu zwiększania efektywności pomocy udzielanej dzieciom.

WYBRANE FORMY i SPOSOBY ORGANIZACJI POMOCY
z zakresu pomocy psychologiczno- pedagogicznej udzielanej Rodzicom
w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Bochni

PORADY, KONSULTACJE, WARSZTATY I SZKOLENIA, GODZINY DORAŹNE

w szczególności:

Udostępnienie materiałów np. w formie gazetek dla rodziców, folderów, ulotek, plakatów itp.

Referaty.

Rozmowy, pogadanki.

Informacje dla rodziców.

Inne np. udzielone przez osoby

gościnnie zaproszone do przedszkola np. dietetyk, lekarz, pielęgniarka, stomatolog- w miarę ich możliwości czasowych.

w szczególności:

Indywidualne podczas zebrań z rodzicami.

Indywidualne z nauczycielami lub dyrektorem na wniosek rodzica, w terminie uzgodnionym wcześniej
z nauczycielami grupy, poza godzinami ich pracy z dziećmi, a z dyrektorem w godzinach pracy wyznaczonych na konsultacje z rodzicami.

Indywidualne ze specjalistami zatrudnionymi w przedszkolu wg. harmonogramu ich godzin.

Ze specjalistami np. z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bochni:

1. na wniosek złożony przez Rodzica do poradni;
  2. według harmonogramu dyżurów przedstawicieli poradni na terenie przedszkola;
  3. w ramach i po szkoleniu lub warsztatach zaproponowanych przez poradnię na terenie poradni i przedszkola;

Inne w miarę możliwości organizowane we współpracy np. z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, MOPS, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Policją, Strażą Miejską, organem prowadzącym, Domem Kultury, Szkołą Muzyczną  innymi szkołami i placówkami itp.

Szkolenia, warsztaty w przedszkolu mogą prowadzić np. nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu, specjaliści zatrudnieni w przedszkolu, przedstawiciele poradni, osoby zaproszone w tym np. trenerzy z ośrodków doskonalenia zawodowego nauczycieli inne osoby w ramach szkoleń organizowanych przez inne instytucje działające na rzecz edukacji i rodziny oraz np. doradcę metodycznego, w organizacji, których przedszkole pośredniczy, np. poprzez udostępnienie informacji na temat tych szkoleń.

Oprac. dyrektor przedszkola we współpracy z koordynatorem ds. pomocy psych.-ped. na terenie przedszkola P. Beata Burzyńska- pedagog specjalny do celów związanych ze wzmocnieniem efektywności udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej na terenie przedszkola.

MP1.