Teatrzyki

Aktualizacja z dnia 25.03.2020 r.

SPRAWOZDANIE Z TEATRZYKÓW I INNYCH WYDARZEŃ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Aktualizacja 01.10.2019 r.

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

I PÓŁROCZE

20.IX.2019

Ratownik medyczny Paulina Dziwosz

Warsztaty edukacyjne “Mały ratownik”.

8.X.2019

Agencja Artystyczna UŚMIECH

Musical „Podróże Pana Kleksa”.

13.XI.2019

Mobilne planetarium Zbigniew Mierzwa

Pokaz multimedialny “Świay dinozaurów”.

2.XII.2019

Agencja Artystyczna UŚMIECH

Przedstawienie teatralne pt. „Bajka o Rudolfie”, rozdanie paczek przez św. Mikołaja.

8.I.2020

AKADEMIA NAUKI

Fizyka dla smyka – warsztaty naukowe dla dzieci

II.2020

FOTOGAMA

Zabawa karnawałowa dla dzieci. Wykonanie zdjęć okolicznościowych.

TEATRZYKI 2018/2019

PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH

Teatrzyki - wnioski i analiza zrealizowanych przedstawień dla dzieci w roku szkolnym 2018/2019

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

28.IX.2017

Grupa Ratowniczo Medyczna MEDICUS

Mój mały ratownik – warsztaty medyczne na których dzieci dowiedzą się min. Jak pomóc w razie skaleczenia, gdzie szukać pomocy w razie wypadku i w jaki sposób powiadomić służby ratownicze.

09.X.2017

Teatr Ewangelizacyjny EDEN

Prawdziwy skarb - pełen humoru spektakl teatralny oparty na znanej przypowieści o Synu Marnotrawnym. Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina oraz miłość, uczy posłuszeństwa wobec rodziców, tłumaczy młodym widzom że nie szata zdobi człowieka, oraz wyjaśnia kim jest prawdziwy przyjaciel.

06.XI.2017

Edukator żywieniowy

mgr Dorota Włodzimirow

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy - warsztaty edukacyjno -  żywieniowe promujące wpajanie zasad zdrowego odżywiania wśród dzieci.

21.XI.2017

Agencja Artystyczna ART – CINEMA

W zdrowym ciele zdrowy duch - Przedstawienie  ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez wzbudzanie zamiłowania do aktywności fizycznej oraz poszerzanie wiadomości na temat zdrowej żywności.  Sympatyczna Pietruszka w towarzystwie swojego kolegi Kaczora Donalda omówi zasady zdrowego żywienia, zachęcając dzieci  do spożywania owoców i warzyw.

5.XII.2017

Teatr BAJKOTEKA

O dziwnym drzewie i prawdziwej przyjaźni - to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci – piękna i mądra opowieść o najważniejszych wartościach, jakie liczą się w życiu. Ekologiczne przesłanie płynące z baśni daje pretekst do rozmowy rodziców, dzieci, nauczycieli i wychowawców o tym, jak należy chronić przyrodę, a także o tym, jak ważne w życiu są przyjaźń, miłość, uczciwość i lojalność. Po bajeczce św. Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty.

31.I.2018

AGNES 2

Zabawa karnawałowa dla dzieci.

7.II.2018

Agencja Artystyczna ART – CINEMA

O rybaku i złotej rybce – spektakl przypomni dzieciom o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca, oraz o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są dobra materialne które czasem łatwo zdobyć ale również łatwo stracić.

1.III.2018

Teatr Ewangelizacyjny EDEN

Odważny pastuszek – jest to historia pasterza Dawida który dzięki swojej odwadze pomaga królowi zapanować nad jego złym humorem. Dzieci spostrzegają, żę nie warto się gniewać, a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda. Jest to przedstawienie które angażuje widzów do współtworzenia akcji. W czasie spektaklu dzieci pomagają aktorom budować zagrodę dla owieczek, śpiewają kołysankę dla lwa oraz piosenkę dla króla.

18.IV.2016

AKADEMIA NAUKI

Fizyka dla smyka - Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów naukowych "Fizyka dla Smyka" są dzieci. W czasie 45 minutowego spotkania, pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadzają kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Młodzi uczestnicy bawią się na tych zajęciach znakomicie.

08.V.2018

Agencja Artystyczna ART – CINEMA

O smoku wawelskim - to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie legendy krakowskiej. Bajka opowiada przygodach dzielnego szewczyka, który dzięki swojemu sprytowi pokonał smoka. W grodzie zapanowała radość, a bohater został nagrodzony i dostał za żonę królewnę. Bajka pokazuje dzieciom,
iż największego potwora można pokonać nie siłą, lecz sprytem.

13.VI.2016

Baśniowa Kapela

Integracyjny koncert muzyczny.

PLAN I HARMONOGRAM PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23.IX.2016

Teatr Ewangelizacyjny EDEN

Jonasz i wielka ryba - Pięknie opowiedziana prostym i jasnym językiem historia z Księgi Jonasza, której bohaterem jest Jonasz przeżywający niezwykłe przygody.

12.X.2016

18.XI.2016

Teatr Ewangelizacyjny EDEN

Historia Daniela w krainie lwów - Spektakl uczy, że człowiek dobry, sprawiedliwy i uczciwy jakim był Daniel może zostać solidnie wynagrodzony za swoje postępowanie. Aktorzy zwracają uwagę dzieciom, że człowiek, który kłamie będzie musiał ponieść konsekwencje swojego czynu.

5.XII.2016

Teatr KALEJDOSKOP

Wędrówki Świętego Mikołaja - Trudne jest życie Świętego Mikołaja. Zwłaszcza gdy wędrówkę wciąż utrudnia psotnik Diabełek. A to przestawia drogowskazy, a to chowa Świętemu wór z prezentami... Gdyby nie pomoc Zajączka i Królowej Zimy Mikołaj nie dotarł by do dzieci na czas. Barwne tło, piękne stroje, profesjonalna reżyseria, dbałość o szczegóły, wszystko to składa się na świąteczną atmosferę, która sprawi, że spotkanie z Mikołajem na długo pozostanie w pamięci dzieci. Po spektaklu i krótkiej rozmowie z dziećmi, następuje rozdanie prezentów oraz pamiątkowe zdjęcia.

17.I.2017

Agencja Artystyczna ART – CINEMA

Królewna Śnieżka - spotkanie z niepowtarzalnym językiem literackim, jaki zrozumieją współczesne dzieci, ciekawe dialogi między bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki. Tuż bo bajce animatorzy przeprowadzą z dziećmi rozmowę. Powiedzą jak ważne, by dzieci nigdy nie wpuszczały obcych ludzi do swoich domów. Nawiązując do postaci ufnej Śnieżki udzielą przestrogi, by rozmawiać z rodzicami i trzymać dystans do obcych.