Galeria
08.01.2013 r.
odbyła się w naszym przedszkolu tradycyjna uroczystość Ślubowania na Żaka Przedszkolaka.
W tym dniu wraz z Rodzicami ze wzruszeniem wysłuchaliśmy uroczystych słów złożonej przez dzieci przysięgi, które ślubowały wypowiadając słowa: "Ślubuję!
Wiernym być Polakiem,
Europejskim Przedszkolakiem.
Zawsze dzielnym, uśmiechniętym.
Będę słuchał, swoje panie.
Zawsze jadł całe śniadanie.
Przyjacielem będę dla roślin i zwierząt.
Zawsze będę dobrym kolegą.
Będę grzecznie się bawić i pilnie się uczyć,
żeby mamy i taty
nigdy nie zasmucić."
Dzieciom życzymy wielu sukcesów na miarę ich możliwości, a Rodzicom licznych powodów do dumy i zadowolenia z osiągnięć dzieci.
18.01.2013 r.
w ramach realizacji przedszkolnego Programu profilaktycznego gościliśmy Przedstawiciela Straży Miejskiej w Bochni Pana Roberta Jawora. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego poruszania się na drogach i miało formę przedstawienia z użyciem kukiełek i pacynek oraz wspólnego śpiewu. Dzieci pogłębiły i poszerzyły swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa poprzez aktywną i wesołą zabawę.
Przedstawicielom bocheńskiej Straży Miejskiej bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę.
CZAS KARNAWAŁU
Dnia 07.02.2013 r. odbył się „Bal karnawałowy" dla wszystkich dzieci. Celem tej imprezy było zapoznanie dzieci z tradycją i zwyczajami zabawy karnawałowej. Dzieci przebrały się za różne postaci bajkowe. Były piękne księżniczki i uroczy królowie, czarujące wróżki, rycerze, czarownice, nie zabrakło też piratów, strażaków oraz innych barwnych postaci. Na bal zawitały również zwierzęta: tygryski, motylki, pantery i biedronki.
Sala balowa udekorowana była kolorowymi balonikami i serpentynami. Wesoły wodzirej zachęcał dzieci do tańca i podskoków, pokazywał również dzieciom magiczne i akrobatyczne sztuczki. W przerwie uczestnicy zabawy udali się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Z kolei Rodzice częstowali się kawą i herbatą w "Kącikach dla Rodziców". Bal to wspaniała okazja do wykonania sobie zdjęcia w niecodziennym stroju.
Sala balowa udekorowana była kolorowymi balonikami i serpentynami. Wesoły wodzirej zachęcał dzieci do tańca i podskoków, pokazywał również dzieciom magiczne i akrobatyczne sztuczki. W przerwie uczestnicy zabawy udali się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Z kolei Rodzice częstowali się kawą i herbatą w "Kącikach dla Rodziców". Bal to wspaniała okazja do wykonania sobie zdjęcia w niecodziennym stroju.
Rok 2012 ogłoszony został
"Rokiem Janusza Korczaka"
Rok 2012 ogłoszony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Janusza Korczaka w 70. rocznicę jego śmierci i 100. rocznicę założenia przez niego Domu Sierot na ul. Krochmalnej 92 w Warszawie. Prawa dziecka o respektowanie, których zabiegał i własnymi działaniami potwierdzał m. in. poprzez:
okazywanie szacunku, bez względu na zależność rodzinną lub społeczną otaczanie opieką i miłością udzielanie niezbędnej pomocy i wsparcia we wszelkich działaniach dziecka okazywanie zainteresowania problemami dziecka stwarzanie warunków do rozwoju i nauki sprawiedliwe rozstrzyganie sporów dorosły-dziecko traktowanie dziecka jako pełnoprawnego partnera w prowadzonej współpracy…
Z okazji Roku Janusza Korczaka w dniu 12.12.2012 r. zorganizowano w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Marią Legutko, która z wielką pasją i wzruszeniem opowiadała dzieciom o tym niezwykłym i wielkim Przyjacielu Dzieci. Dzieci z zaciekawieniem i zdziwieniem słuchały licznych historii związanych z jego działalnością społeczną i pisarską, a szczególną uwagę zwróciły, gdy Pani Maria zaczęła im opowiadać o samorządzie w Domu Sierot. Pogadanka została wzbogacona prezentacją licznych ilustracji, okładek książek autorstwa Janusza Korczaka oraz licznymi wycinkami z prasy, które to Pani Legutko, gromadziła od kilkunastu lat z myślą o kolejnym młodym pokoleniu.
Dziękujemy Pani Marii za to wzruszające spotkanie i okazaną nam serdeczność.
13.02.2013 r. zorganizowano spotkanie z Panią dr. Martą Węgrzyn i Panią dr. Barbarą Bodurka na temat bezpieczeństwa i zdrowia w tym higieny jamy ustnej.
Spotkanie to było realizowane w ramach przedszkolnego Programu profilaktycznego. Ponadto celem spotkania była równocześnie realizacja treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
Poprzez organizację tego spotkania chcieliśmy, aby dzieci:
zostały wdrożone do dbałości o swoje zdrowie;
potrafiły dostrzegać związek między chorobą a leczeniem;
poddawały się leczeniu np. wiedziały, że przyjmowanie lekarstw i zastrzyków to konieczność z zastrzeżeniem, że nie mogą ich samodzielnie zażywać;
umiały zachować się w sytuacji zagrożenia;
wiedziały, gdzie można otrzymać pomoc i potrafiły o nią poprosić.
13.09.2012 r.
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM
13.09.2012 r. dniu nauczyciele gr. V we współpracy z rodzicami zorganizowali ciekawe spotkanie z pszczelarzem- Panem Piotrem Pisiem Dziadkiem Małgosi, który opowiadał dzieciom o niezwykle interesującym życiu, bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Prezentując przyniesione do przedszkola różne narzędzia, niezbędne w pracy pszczelarza, uczył dzieci ich nazw, demonstrując, jak się je używa i do czego one służą. Wyjaśniał dzieciom, dlaczego pszczoła to pożyteczny owad. Pokazywał opisując wraz z nimi ilustracje w przyniesionych książkach. Zajęcia te były bardzo cenne, bo dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula, dowiedziały się o tym, że życie w ulu jest wyjątkowo zorganizowane oraz o tym, że każdy mieszkaniec ma w nim przypisane role. Przyczyniły się do wzbogacenia: zainteresowań dzieci i ich słownictwa. Były ciekawym sposobem na realizację treści o charakterze przyrodniczym i ekologicznym. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści doświadczonego Przyjaciela Przyrody, a na koniec ku swojej radości zasmakowały różnych gatunków miodu, ucząc się rozróżniać je nie tylko po kolorze, ale i smaku. W tym też dniu w przedszkolu powstał nowy kącik zainteresowań dzieci, w którym zgromadzono różnorodne eksponaty przyniesione przez dyrektora przedszkola z Pasieki "Basia" w Rzezawie. Dzieci przez kilka tygodni mogły je oglądać i dotykać, zaglądając tam m. in. do wnętrza ulika weselnego. W kąciku znajdowała się rzeźbiona w drewnie figura świętego Ambrożego, który jest patronem wszystkich pszczelarzy. Nie zabrakło tam też nowych plansz dydaktycznych, które na koniec roku wzbogaciły zaplecze dydaktyczne naszego przedszkola. Można na nich było znaleźć wiele ciekawych informacji ładnie zilustrowanych na temat tego: Skąd się bierze miód? Po wypowiedziach dzieci słyszanych w korytarzu możemy wnioskować, że kącik ten rozbudził ich ciekawość.
Bardzo dziękujemy Pani Adamczyk za pomoc w organizacji tego spotkania.
